Rezultati natječaja za 2017.

Dobitnici nagrada SFERICA 2017. godine, za radove prijavljene na godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu, su:

 

Kratki film

  • Nagrada: David Bošnjak, 3.r., S.Š. Čazma, Čazma

 

Literarni radovi

1.-4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Škola za svemirske pilote
1. nagrada: Filip Kostadinović, 3.r., III. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
2. nagrada: Eva Kranjčević, 4.r., O.Š. Srdoči, Rijeka
3. nagrada: Ema Krnjol, 4.r., III. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
3. nagrada: Maša Matić, 2.r., O.Š. Mate Lovraka, Zagreb

Velika krađa zraka

1. nagrada: Tea Andričić, 4.r., O.Š. Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina
2. nagrada: Sara Pintarić, 3.r., III. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
3. nagrada: Letizia Buneta, 3.r., O.Š. Belvedere, Rijeka

 

5.-8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Napitak za sreću

1. nagrada: Barbara Bosanac, 7.r., O.Š. Dubovac, Karlovac
2. nagrada: Glorija Pahor, 7.r., O.Š. Vladimira Nazora Pazin, Područna škola Trviž
3. nagrada: Ema Lonjak, 6.r., O.Š. Franje Serta Bednja – Područna škola Josipa Jedvaja Vrbno, Bednja
3. nagrada: Hana Kos, 5.r., O.Š. Ive Andrića, Zagreb

Princeza bez planete

1. nagrada: Petra Deranja, 7.r., O.Š. Rikard Katalinić Jeretov, Opatija
2. nagrada: Luka Štefanuti, 7.r., OŠ Vladimira Nazora Pazin, Trviž
3. nagrada: Ira Frka, 7.r., O.Š. Konjščina, Konjščina
3. nagrada: Ivona Marković, 8.r., O.Š. Suhopolje, Suhopolje

 

SREDNJA ŠKOLA

Čuvari posljednjeg bunara

1. nagrada: Jelena Janjić, 4.r., Gimnazija Matije Antuna Reljkovića, Vinkovci
2. nagrada: Barbara Kljajić, 3.r., Škola primijenjene umjetnosti i dizajna, Zagreb
2. nagrada: Robert Sviben, 4.r., S.Š. Zlatar, Zlatar
3. nagrada: Donateo Sitarić-Knezić, 4.r., S.Š. Oroslavje, Oroslavje

Nećemo izbjeglice sa Zemlje!

1. nagrada: Hana Perinić, 3.r., Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb
2. nagrada: Fran Geček, 3.r., S.Š. Ivanec, Ivanec
3. nagrada: Morana Mladić, 1.r., Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka

 

Likovni radovi

1.-4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Kraljica goblina

1. nagrada: Lara Pozder, 4.r., O.Š. Pehlin, Rijeka
2. nagrada: Neva Panić, 3.r., O.Š. Augusta Harambašića, Zagreb
2. nagrada: Klara Rigo, 4.r., O.Š. Dore Pejačević, Našice
3. nagrada: Luka Kazija, 4.r., O.Š. Bukovac, Zagreb
3. nagrada: Nikolina Van Bregt, 3.r., O.Š. Braća Radić, Koprivnica

Moj prijatelj div

1. nagrada: Ema Rubeša, 3.r., O.Š. Dr. Andrija Mohorovičić, Matulji
2. nagrada: Martina Kosar, 2.r., IV. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
2. nagrada: Jana Mihoković, 4.r., IV. osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
3. nagrada: Mina Lukrecija Pavić, 4.r., O.Š. Hvar, Hvar
3. nagrada: Ema Doskočil, 1.r., O.Š. Ljudevita Modeca, Križevci

 

5.-8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Dunavski vodenčovjek

1. nagrada: Ivona Ereš, 7.r., O.Š. Pehlin, Rijeka
2. nagrada: Linda Ljubić, 7.r., V. O.Š. Varaždin, Varaždin
2. nagrada: Idora Alimehaj, 8.r., O.Š. Dr. Franjo Tuđman, Beli Manastir
3. nagrada: Nina Dragija, 8.r., O.Š. Bukovac, Zagreb

Zmajev čovjek

1. nagrada: Lea Vrbanović, 8.r., O.Š. Lučko, Lučko
2. nagrada: Marta Sokol, 8.r., O.Š. Dore Pejačević, Našice
3. nagrada: Ida Bakač, 8.r., O.Š. Dore Pejačević, Našice
3. nagrada: Tamara Sajda, 8.r., O.Š. Dore Pejačević, Našice

 

SREDNJA ŠKOLA

Korak u petu dimenziju

1. nagrada: Karla Bego, 2.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka
2. nagrada: Mykyta-Mykhailo Holodovych, 2.r., Škola likovnih umjetnosti, Split
2. nagrada: Emily Cunjak, 2.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka
3. nagrada: Barbara Tomorad, 2.r., S.Š. Zlatar, Zlatar

Novi svijet nadohvat ruke

1. nagrada: Nathalie Cunjak, 2.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka
2. nagrada: Fran Rod, 2.r., S.Š. Zlatar, Zlatar
2. nagrada: Jelena Mađar, 2.r., S.Š. Novska
3. nagrada: Gabriela Filipović, 2.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka

Čestitamo svim dobitnicima!

Nagrade će biti uručene na SFeraKonu, na svečanoj skupštini u subotu, 13. svibnja 2017. u 20 sati.

Oni koji nisu u mogućnosti prisustvovati dodjeli nagrada, primit će ih poštom na adresu škole nakon završene konvencije.

Najbolji likovni radovi bit će izloženi na SFeraKonu, a najbolji literarni radovi objavljeni u posebnom izdanju SFerinog glasila Parsek.

Upute za preuzimanje nagrada, pročitajte ovdje.

 

Članovi žirija za 2017. godinu:

  • Paula Borošak, koordinatorica natječaja i trostruka dobitnica SFERICE
  • Dominik Mikulčić, student pri Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu i dvostruki dobitnik SFERICE
  • Petar Mamić, student pri Grafičkom fakultetu u Zagrebu i dobitnik SFERICE
  • Ana Marija Lončar, studentica pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu i dobitnica SFERICE
  • Patricija Kefelja, studentica kroatistike pri Filozofskom Fakultetu u Rijeci i dobitnica SFERICE
  • Mojca Brenko-Puzak, knjižničarka
  • Tamara Čaušević, studentica kozmetike pri VIST-u Ljubljani