Rezultati natječaja za 2019.

Dobitnici nagrada SFERICA 2019. godine, za radove prijavljene na godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu, su:

Literarni radovi

1.-4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Legenda o Slatkišopadu
1. nagrada: Hana Mršić, 4.r., OŠ Vladimira Nazora, Pazin
2. nagrada: Kaja Passek-Kumrovečki, 4.r., OŠ Ivana Gorana Kovačića, Zagreb
3. nagrada: Fran Repinc, 4.r., OŠ Dore Pejačević, Našice
3. nagrada: Ana Juratović, 4.r, Osnovna škola „Đuro Ester”, Koprivnica

Vila Gumbarica
1. nagrada: Hrvoje Levatić, 1.r., OŠ Petar Zrinski Šenkovec, Čakovec
2. nagrada: Jan Šinko, 3.r., OŠ Beletinec, Beletinec
3. nagrada: Marta Galunić, 4.r., III. Osnovna škola Bjelovar, Bjelovar
3. nagrada: Sara Rebrović, 2.r., OŠ Malešnica, Zagreb

 

5.-8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Babarogina kuharica
1. nagrada: Nada Ahmeti, 5.r., Osnovna škola Brda, Split
2. nagrada: Tara Kos, 8.r., Osnovna Škola Gornji Mihaljevec , Gornji Mihaljevac
2. nagrada: Nina Jadanec, 8.r., OŠ Josipa Zorića, Dugo Selo
2. nagrada: Gita Martić, 5.r., Osnovna škola Brda, Split
3. nagrada: Nika Biljan, 7.r., Osnovna škola Matija Antun Reljković, Cerna

Kroz Jadransku pustinju
1. nagrada: Ivona Herout, 7.r., Osnovna škola „Ljudevit Gaj”, Krapina
2. nagrada: Lea Podgorski, 8.r., OŠ Sveta Nedjelja, Sveta Nedjelja
2. nagrada: Laura Levačić, 7.r., Osnovna škola Ferdinandovac, Ferdinadovac
3. nagrada: Ana Filipa Dujmović, 8.r., OŠ „Josip Vergilij Perić”, Imotski

 

SREDNJA ŠKOLA

Iznajmljujem sjećanja
1. nagrada: Agata Gredičak, 3.r., Srednja škola Oroslavje, Oroslavje
2. nagrada: Marko Mikšić, 1.r., Gimnazija Karlovac, Karlovac

Žao mi je, ne dostavljamo u Vašu galaksiju
1. nagrada: Chiara Pumper, 2.r., III. gimnazija, Zagreb
2. nagrada: Ivana Kos, 3.r., Gimnazija „Fran Galović”, Koprivnica
3. nagrada: Gaj Zvonimir Lopac, 2.r., Privatna gimnazija Marul, Zagreb

 

Likovni radovi

1.-4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Čajanka kod čarobnjaka
1. nagrada: Lorena Matošević, 4. r., PŠ Cerovac Vukmanićki, Cerovac Vukmanićki
2. nagrada: Marcela Negro, 1. r., OŠ Jurja Barakovića, Ražanac
2. nagrada: Marta Škvorc, 3. r., OŠ Tomaša Goričanca, Mala Subotica
3. nagrada: Marija Damiš, 3. r., PŠ Mačkovec, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, Čakovec
3. nagrada: Andrea Marić, 2. r., OŠ Josipa Lovretića, Otok

Svemirski fotograf
1. nagrada: Aleksandar Kovačić, 4. r., PŠ Mačkovec, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, Čakovec
2. nagrada: Neva Novak, 3. r., OŠ Tomaša Goričanca, Mala Subotica
2. nagrada: Noeli Milinović,  4. r., OŠ Vežica, Rijeka
3. nagrada: Karmen Crnković, 4. r., PŠ Šmrika, OŠ Kraljevica, Kraljevica
3. nagrada: Ema Doskočil,  3. r., OŠ Ljudevita Modeca, Križevci

 

5.-8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Babarogin vrt
1. nagrada: Ana Cvek, 7. r., OŠ Nikola Tesla, Rijeka
2. nagrada: Arijana Juršić, 7. r., OŠ Cestica, Cestica
2. nagrada: Klara Sušanj, 6. r., OŠ Sveti Matej, Viškovo
3. nagrada: Mikela Biorac, 7. r., OŠ Mate Lovraka, Zagreb

Kraterska civilizacija
1. nagrada: Viktorija Vuković, 6. r., OŠ Braće Radić, Koprivnica
2. nagrada: Eva Grabant, 5. r., OŠ Donji Kraljevec, Donji Kraljevec
2. nagrada: Eni Širola, 7. r., OŠ Milan Brozović, Kastav
3. nagrada: Lana-Barbara Petak, 8. r., OŠ dr. Vinka Žganca, Vratišinec

 

SREDNJA ŠKOLA

Kušač stvarnosti
1. nagrada: Maja Perak, 4, r.,Gimnazija M. A. Reljkovića, Vinkovci
2. nagrada: Hana Hirnig, 4. r., Škola za primijenjenu umjetnost, Rijeka
3. nagrada: Lara Štefičar, 3. r., Škola za primijenjenu umjetnost, Rijeka
3. nagrada: Mirta Mikac, 2. r., Srednja Strukovna Škola Varaždin

Utočište snova
1. nagrada: Maja Škrlin, 2. r., Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok
2. nagrada: Zrinka Pekez, 2. r., Škola primijene umjetnosti i dizajna, Osijek
2. nagrada: Tea Bošnjak, 3. r., Srednja Strukovna Škola Varaždin
3. nagrada: Vanja Landripet, 3. r., Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok
3. nagrada: Nives Martinić, 2. r., Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

 

Kratki film

Odbrojavanje
1. nagrada: Jakov Kaštelanec, 3.r., i Paula Škaro, 1.r., Privatna umjetnička gimnazija s pravom javnosti, Zagreb

Bjegunac iz zrcala!
1. nagrada: Sara Pecija, 2.r., Škola za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Rijeka

 

Čestitamo svim dobitnicima!

Nagrade će biti uručene na SFeraKonu, na svečanoj skupštini u subotu, 11. svibnja 2019. u 20 sati.

Oni koji nisu u mogućnosti prisustvovati dodjeli nagrada, primit će ih poštom na adresu škole nakon završene konvencije.

Najbolji likovni radovi bit će izloženi na SFeraKonu, a najbolji literarni radovi objavljeni u posebnom izdanju SFerinog glasila Parsek.

Upute za preuzimanje nagrada, pročitajte ovdje.